Itt az ősz, és ha kicsit szeretnél elutazni, kikapcsolódni, a nyaralásokat lassan felváltják a wellnesshétvégék.
Hazánkban igen népszerű ez az utazási forma, most annak néztünk utána kicsit, mikre kell figyelni, ha egy hosszú hétvégét egy wellnesshotelben szeretnék eltölteni, mit vigyünk magunkkal, milyen programok várnak ránk a közelben és mire vigyázzunk!
Hova utazzunk?
Ma már számos oldal segít abban, hogy megtaláljuk a számunkra tökéletes helyet, egyes gyűjtőoldalak kifejezetten a wellnesshétvégéket monitorozzák, érdemes erre rákeresni. Döntéskor fontos szempont, hogy mennyire a pihenés, a relaxáció legyen a fókuszban, vagy mennyire az egyéb programok. Ha sorba vesszük a lehetőségeket, érdemes azt is végiggondolni, milyenek legyenek ezek az egyéb programok, hogyan szeretnénk kikapcsolódni. Értelemszerűen például a Bükk vagy a Mátra tökéletes egy kellemes kiránduláshoz is, ezzel szemben Hajdúszoboszló környékén inkább egy biciklistúra lehet jó program, míg a Balaton mentén a pihenést összeköthetjük egy kis borkóstolóval. Hazánkban számtalan gyönyörű kastély is található, sok csodálatos arborétum, kirándulóhely, melyek szempontok lehetnek, ha úti célt választunk. De bárhova is mész, érdemes a környező városokat, falvakat felfedezni, hiszen minden település rejteget meglepetéseket, számtalan rendezvény, fesztivál van országszerte, ami még vonzóbbá tehet egy hotelt és annak környékét.
Aktív pihenés vagy könnyed kikapcsolódás? Akár mindkettő!
A wellnessről elsőre mindenkinek a medence, a víz jut eszébe. Vizes sportolási lehetőségekről már korábban írtunk, egy wellnesshétvége azonban inkább a kevésbé extrém vagy aktív kikapcsolódásról szól. Ilyenkor inkább szívesebben élvezzük az élménymedencék, csúszdák, hullámmedencék és különböző szaunák előnyeit.
Nagyon sok szállodában található edzőterem, ahol igénybe lehet venni a futópadokat, súlyzós edzést is lehet tartani, illetve sok helyen lehetőség van akár teniszezni, pingpongozni. Azt már tudjuk, hogy futni milyen jó a szabadban, így a pihenés mellett valóban sok opciónk van aktívvá is tenni a pihenést. Persze a finom ételek és a relaxáló programok mellett általában nincs energiánk sportolni, ám ha nem szeretnél pihenéskor sem kijönni formádból, arra is vannak tippjeink!
Ezernyi lehetőség…
Egy szép helyen a hotel nyújtotta programlehetőségek mellett sokszor érdemes felfedezni a környéket. Egy kiadós séta a friss hajnali levegőn vagy az esti órákban igencsak egészséges, a gyaloglás jótékony hatásairól már mi is értekeztünk. Sokan szeretnek ilyenkor biciklire pattani és tekerni a természetben. Hazánknak számos gyönyörű dombos, erdős vidéke van, ahol egy biciklitúra felejthetetlen élménnyé válik. Persze ilyenkor is óvatosnak kell lenni, főleg, ha napi szinten nem kerékpározol. Érdemes elolvasnod erre vonatkozó tanácsainkat. Egy ilyen hétvége során olyan dolgokat is kipróbálhatsz, amire a hétköznapok folyamán nincs lehetőséged. Egy gyönyörű őszi színekben pompázó erdőben segwayezni biztos, hogy fantasztikus élmény. De a lovaglástól a vízi túráig, a kastélylátogatástól a horgászásig számtalan olyan izgalmas program vár, amivel tökéletessé teheted a hosszú hétvégédet. Lillafüreden felülni a kisvasútra, Keszthelyen megcsodálni a Festetics-kastélyt, körbebiciklizni a Fertő-tavat, a lehetőségek száma végtelen, ha szeretnénk kihasználni a hosszú hétvége minden percét! Sok helyre kis kedvencedet is elviheted, ő is biztosan élvezni fogja a szabadban töltött időt, és neked is jól eshet vele kimozdulni a pihentető wellnessprogramok után.
Ha rossz az idő….
Előfordulhat, hogy terveinket keresztülhúzza az időjárás. Egy wellnesshotelben szerencsére számos beltéri program vár! A medencék, szaunák és edzőtermek mellett a legtöbb helyen pihentető masszázst vehetsz igénybe, de számtalan kozmetikai szolgáltatás is elérhető. Ha egy kis meditálásra vágysz, egy borús nap tökéletes lehet, hogy kicsit magaddal is foglalkozz. A legtöbb helyen relaxációs programokkal, jógaoktatással vagy éppen aquafitness-szel is várnak, mindenképp nézz utána, milyen extrát nyújt a hely, amit kinéztél magadnak. Semmiképpen se hagyd otthon kedvenc könyvedet, hiszen ki ne szeretne egy finom ebéd után egy kényelmes fotelban olvasgatni. Érdemes társasjátékot is betenned az utazótáskába, hogy az esetleges esős, hideg időt elfeledtesd egy kis játékkal. A klasszikus társasjátékok mellett az interneten is találhatsz izgalmas játékokat, kvízeket és számos ötletet, miképp töltsd el az időt rossz idő esetén!
Mi vigyünk magunkkal, milyen veszélyekre figyeljünk!
Egy önfeledt wellnesshétvége során is érdemes odafigyelni magunkra. Sajnos előfordulhat, hogy amikor a nagy pihenés közben szeretnénk kicsit mozogni, egy-egy hirtelen mozdulat rándulást okozhat, netán kisebb sérülést is szenvedhetsz. Soha ne felejtsd otthon a hegyi árnika alapanyagú homeopátiás készítményeidet, melyek számos esetben nyújtanak hatékony segítséget!
A vizes programok, a napozás, a kirándulások és séták alkalmával a szél minden bőrtípust kiszárít. A száraz bőr nem csupán kellemetlen, húzódó érzés, de nagyon hamar ráncosítja, foltosítja az arcot és a testet egyaránt. Bőrünket érő nyári veszélyekről szakértőnk korábban már egy hosszabb blogbejegyzésben foglalkozott, érdemes elolvasni, mikre figyelj oda. Az UV-sugarak veszélyeiről se feledkezz meg, és mindig védekezz! Pakolj be mindig naptejet, sebtapaszt, sportkrémet, hiszen az úszástól a ping-pongig mindegyik sport rejteget veszélyeket, jobb, ha ezek nem érnek váratlanul. Érdemes pakoláskor szem előtt tartani, hogy külső programod is lesz, az őszi, téli időszakban pedig melegebb ruhát mindig pakolj.
Fontos említést tenni a termálmedencékről is, melyek használata különbözik a többi medencéjétől. Remek relaxációs, pihentető lehetőséget nyújtanak. A termálvizek speciális hatással vannak ránk, de akkor érik el a kívánt hatást, ha betartunk néhány szabályt. Nem javasolt éhgyomorral, sem teli hassal fürdőzni, legjobb étkezés után legkorábban két órával megmerítkezni. Fürdés előtt zuhanyozzunk le, medencébe lépés előtt ildomos lábat mosni, illetve ételt, italt, törékeny tárgyakat ne vigyünk a vízbe. Bár a termálvizek kifejezetten a gyógyító erejük miatt közkedveltek, bizonyos betegségek, tünetek esetén nem javasolt a használatuk. Ennek érdemes utána olvasni, esetleg ha szükséges orvosunkkal konzultálni mielőtt átadjuk magunkat a termálfürdő kényeztető melegének.
Kellemes kikapcsolódást kívánunk!
Ha edzéstervre van szükséged, vagy szintet lépnél, regisztrálj most szakértői edzéstervünkért vagy olvasd el dietetikusunk egészséges receptjavaslatait.
Ne feledd Facebook és Instagram közösségünket: az Arnica SPORT naponta frissülő tartalommal vár! #Arnica #SPORT